Міністерство інфраструктури України
Державне підприємство
обслуговування повітряного руху України
Безпека. Ефективність. Відповідальність
In English
blank Місія та завдання
blank Структура і контакти
blank РСП «Київцентраеро»
blank Дніпровський РСП
blank РСП «Кримаерорух»
blank Львівський РСП
blank Одеський РСП
blank Сертифікати
blank Відзнаки
blank Цифри та факти
blank Річні звіти
blank Економіка та фінанси
blank Фінансова звітність
blank Міжнародна діяльність
blank Доступ до публічної інформації
blank Звернення громадян
blank Оголошення
Новини
27 липня 2021
Понад 300 млн гривень податків сплатив Украерорух за пів року

21 липня 2021
Не просто управлінці. 10 ефективних держменеджерів України за версією Фокуса

19 липня 2021
Сьогодні – 22 річниця створення Об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України

16 липня 2021
«Бухгалтерія – це порядок, за це й люблю свою професію» – Олена Дутова

7 липня 2021
Відновлення авіатрафіку в червні: кількість польотів, які обслужив Украерорух, досягла майже 60 % від докризового рівня

Львівський регіональний структурний підрозділ
Загальна інформація

Зона відповідальності Львівського РСП становить 133 901 кв. км та охоплює вісім областей України: Закарпатську, Івано-Франківську, Чернівецьку, Хмельницьку, Тернопільську, Рівненську, Волинську та Львівську. Діапазон висот обслуговування повітряного руху – від землі до 20 100 м.

Серед аеродромів, на яких обслуговування повітряного руху (ОПР) здійснюється органами ОПР Львівського РСП, особливе місце займає гірський аеродром «Ужгород».

26 серпня 2016 року, напередодні Дня авіації України, Державне підприємство обслуговування повітряного руху України (Украерорух) урочисто відкрило новий центр керування повітряним рухом у місті Львові. Це вагома подія у розвитку вітчизняної авіаціійної галузі, оскільки відкриття центру підвищує якість та ефективність аеронавігаційного обслуговування в зоні відповідальності України. Успішне втілення цього проекту є внеском України у розвиток світової аеронавігаційної системи.

Серед аеродромів, на яких обслуговування повітряного руху (ОПР) здійснюється органами ОПР Львівського РСП, особливе місце займає гірський аеродром «Ужгород».

На аеродромі «Тернопіль» – впроваджено та здійснюється польотно-інформаційне забезпечення повітряного руху відповідними органами AFIS.

У зоні відповідальності Львівського РСП два сектори польотно-інформаційного обслуговування РДЦ – «Північ» та «Південь» – здійснюють польотно-інформаційне обслуговування повітряного руху повітряних суден у неконтрольованому повітряному просторі (клас G).

Особливістю обслуговування повітряного руху у Львівському районному диспетчерському центрі (РДЦ) є найбільша серед усіх РДЦ кількість країн, з якими здійснюється взаємодія при ОПР.

Район відповідальності Львівського РДЦ межує з районами відповідальності таких районних диспетчерських центрів:
 • Мінськ (Республіка Білорусь)
 • Варшава (Республіка Польща)
 • Братислава (Словацька Республіка)
 • Будапешт (Угорщина)
 • Бухарест (Румунія)
 • Кишинів (Молдова)
 • Київ

Професійна підготовка

Професійна підготовка персоналу Львівського Центру ОрПР проводиться на підставі затверджених на рік планів.

План підготовки на наступний місяць, як правило, узгоджується з тренажерним центром та диспетчерами-інструкторами.

До плану додатково можуть бути включені нагальні теми, рекомендації по безпеці польотів, з інформаційних бюлетенів.

В щомісячний план обов’язково включаються:
 • аналізи з безпеки польотів при ОПР;
 • виявлені недоліки, помилки та порушення при ОПР;
 • авіаційна англійська мова;
 • не менше години тренажерної підготовки та ін.

Виконання та присутність на професійній підготовці фіксуються на спеціальних бланках в кожній зміні і після завершення навчання всіма фахівцями передаються для контролю і зберігання. На бланках з планами навчання міститься розділ зауважень/пропозицій щодо організації та проведення занять.

Тренажерний центр Львівського РСП Украероруху:

ТЦ організовує та проводить різні види підготовки, зокрема: підготовка для одержання першого/додаткового допуску органу ОПР, безперервна підготовка та перепідготовка фахівців ОПР. Переліченні вище види підготовки, в частині, що стосується придбання практичних навичок, здійснюється за допомогою диспетчерського тренажера «Роксолана», тренажера аеродромної диспетчерської вишки з відображенням аеродромного руху АДВ-1РМ (3D-TOWER) та інших синтетичних засобів підготовки (наприклад, РТТ).

ТЦ організує та проводить оцінювання компетентності власників свідоцтва диспетчера УПР та кандидатів на одержання першого допуску органу ОПР/свідоцтва диспетчера УПР за теоретичними знаннями та практичними навичками.

ТЦ організує та проводить англомовні підготовки персоналу ОрПР, до яких висуваються вимоги стосовно рівнів володіння англійською мовою.

ТЦ проведить різі видів моделювань, наприклад, структури повітряного простору, пропускної спроможності та потоків повітряного руху тощо.

На базі тренажерного центру Львівського РСП українські фахівці допомагали спеціалістам ОПР підприємства «Азераеронавігація» (Азербайджанська Республіка) у моделюванні змін у структурі повітряного простору.

Модернізація та обладнання

У 1998 році у Львівському центрі КПР було введено в експлуатацію автоматизовану систему керування повітряним рухом (АС КПР) «Ксенія» виробництва вітчизняного Науково-виробничого об’єднання «Аеротехніка». АС КПР «Ксенія» призначена для прийому, обробки та відображення радіолокаційної, пеленгаційної, планової та іншої інформації для забезпечення керування та автоматизації процесів управління повітряним рухом у зоні відповідальності Львівського РДЦ. Щороку проводиться модернізація обладнання та спеціального математичного забезпечення АС КПР для реалізації новітніх процедур та методів ОПР в умовах зміни структури повітряного простору, правил польотів, операційних вимог та швидкоплинного розвитку сучасних засобів автоматизації.

У 2012 – 2015 роках триває будівництво нового приміщення Львівського РДЦ і розміщення нової автоматизованої системи керування повітряним рухом (АС КПР) «Роксолана» виробництва НВО «Аеротехніка».

Засоби зв’язку. Для здійснення радіообміну між диспетчерами органів ОПР та екіпажами ПС використовуються радіостанції авіаційного радіозв’язку, приймальні та передавальні пристрої діапазону ДВЧ.

У 2012 році введені в експлуатацію передавальний та приймальний радіоцентри з обладнанням Rohde&Schwarz (Німеччина), які забезпечують відповідну якість авіаційного повітряного електрозв’язку для диспетчерів РДЦ. Введено в експлуатацію приймально-передавальні радіоцентри з обладнанням Rohde&Schwarz на аеродромі «Чернівці» та на позиції РЛК-2 (м. Дубно).

У 2014 році на комплексі РЕЗ АДВ аеродрому Львів введені в експлуатацію радіостанції з обладнанням LRS Rohde&Schwarz (Німеччина), які забезпечують відповідну якість авіаційного повітряного електрозв’язку для диспетчерів РДЦ та АДВ.

Засоби навігації. З метою забезпечення радіонавігації екіпажам ПС при польотах по трасах, в аеродромних зонах та при заходах на посадку використовуються азимутальні та далекомірні радіомаяки систем VOR (DVOR) та DME, окремі приводні радіостанції (ОПРС), приводні радіостанції системи посадки ОСП, радіомаячні системи посадки (РМС), автоматичні радіопеленгатори (АРП).

Засоби спостереження: трасові вторинні оглядові радіолокатори, аеродромні оглядові радіолокатори. Забезпечують спостереження за ПС у зонах відповідальності органів ОПР та отримання інформації про місцезнаходження ПС для здійснення процесу управління повітряним рухом. Надають необхідну радіолокаційну інформацію на АС КПР.

Усі параметри систем зв’язку, навігації та спостереження відповідають міжнародним нормам. Організація систем резервування забезпечує необхідний рівень надійності роботи.

Впроваджені проекти

Системи ОПР

20 травня 2009 року впроваджено центри автоматизації Системи централізованого метеорологічного забезпечення аеронавігації (СЦМЗА) з використанням супутникової системи SADIS в усіх регіональних структурних підрозділах Украероруху, у тому числі й у Львівському РСП. СЦМЗА вирішує проблему оперативного надходження достовірної і точної метеоінформації на робочі місця авіадиспетчерів усіх районних диспетчерських центрів в Україні в реальному часі і стандартних форматах та протоколах обміну, що застосовуються в усьому світі.

У 2012 році здійснено реконструкцію аеродромної диспетчерської вишки на аеродромі «Львів».

У лютому 2012 року введено в експлуатацію диспетчерський тренажер АС КПР «Роксолана» виробництва НВО «Аеротехніка – МЛТ» (Україна) з такими можливостями:
 • відпрацювання практичних навичок дій диспетчерського персоналу;
 • забезпечення відповідності інтерфейсу користувачів та реалізованих технологій ОПР АС КПР, що запланована до впровадження у Львівському центрі КПР.

У лютому 2012 року завершено модернізацію обладнання метеомовлення VOLMET:
 • забезпечено прийом та обробку сучасних категорій метеорологічних зведень по аеродромах РПІ та аеродромах району інтересів;
 • покращено рівень інформаційного забезпечення користувачів повітряного простору стосовно автоматичного мовлення метеорологічної інформації по аеродромах району інтересів;
 • здійснено заміну обладнання, що відпрацювало встановлений ресурс.

У лютому 2012 року виконано роботи з модернізації обладнання пункту організації потоків повітряного руху (FMP), що пов’язане з системою CFMU Євроконтролю (замінено обладнання, що відпрацювало встановлений ресурс).

У травні 2012 року введено в експлуатацію автоматизовану систему (АС) метеомовлення в районі аеродрому «Львів» (ATIS). Нова АС метеомовлення забезпечує прийом у режимі реального часу та обробка в автоматичному режимі даних систем спостереження за метеорологічною обстановкою в районі аеродрому «Львів». Також забезпечується безперервне циклічне мовлення метеорологічної та аеронавігаційної інформації англійською та російською мовами в автоматичному режимі.

Зв'язок

У березні 2012 року завершено будівництво передавального та приймального радіоцентрів виробництва компанії Rohde&Schwarz (Німеччина).

Навігація

Після введення в експлуатацію систем заходу на посадку ILS СП-200 на аеродромі «Львів» у травні 2012 року розроблено маршрути вильоту та прибуття за процедурами P-RNAV (внесено відповідні поправки в AIP України), які застосовуються для спрощення навігації, підвищення пропускної спроможності повітряного простору та зменшення навантаження на екіпаж повітряного судна й диспетчера УПР.

Спостереження

У травні 2012 року в районі аеродрому «Львів» уведено в експлуатацію метеорологічний радіолокатор (Germatronic Weather Radar System) виробництва компанії Selex (Італія). Новий метеорологічний радіолокатор забезпечує отримання актуальної метеорологічної інформації в районі аеродрому та на маршрутах ОПР та підвищення рівня інформаційного забезпечення користувачів повітряного простору. Це сприяло підвищенню рівня безпеки польотів у районі відповідальності.

Плани розвитку та модернізації

Системи ОПР

Ведеться будівництво нового центру КПР у Львові, впровадження якого заплановано на 2015 рік.

Також заплановано проведення протягом 2015 року пуско-налагоджувальних робіт та дослідну експлуатацію АС КПР «Роксолана» виробництва НВО «Аеротехніка – МЛТ» (Україна). Нова АС КПР замінить наявну, що відпрацювала встановлений ресурс.

Спостереження

На трасовому радіолокаційному комплексі ТРЛК-1 (Ходорів) у 2012 році здійснено модернізацію радіолокаційного комплексу (РЛК) шляхом встановлення вторинного моноімпульсного радіолокатора з режимом S, що дозволить забезпечити перекриття радіолокаційного поля засобами вторинної радіолокації, які підтримують режим S.

Перелік служб обслуговування повітряного руху (СОПР) та органів AFIS

Львівському РСП підпорядковані такі служби обслуговування повітряного руху та органи AFIS:
 • Закарпатська служба ОПР
 • Івано-Франківська служба ОПР
 • Орган AFIS аеродрому «Рівне»
 • Орган AFIS аеродрому «Чернівці»

Контактна інформація

Львівський РСП Украероруху, а/с 3983, вул. Любінська, 217,
м. Львів, Україна, 79040

тел.:(+38 032) 297 21 12
факс:(+38 032) 297 21 11
Директор РСП
Маліцький Петро Михайлович
тел.:(+38 032) 297 21 10
факс:(+38 032) 297 15 61
e-mail:
AFTN:УКЛЖЗГЗА
Заступник директора з УПР
Новаковський Василь Миколайович
тел.:(+38 032) 297 21 30
e-mail:
AFTN:УКЛЖЗГЗД
Заступник директора із ЗНС
Казаков Вадим ГлІбович
тел.:(+38 032) 297 21 40
e-mail:
AFTN:УКЛЖЫТЫД
Заступник директора з УВПП
Іванів Олег Богданович
тел.:(+38 032) 297 21 70
факс:(+38 032) 297 21 79
e-mail:
AFTN:УКЛЖЗГЗВ
Керівник польотів – начальник центру ОрПР
Дідур Віктор Володимирович
тел.:(+38 032) 297 21 20
e-mail:
Головний інженер
Рудакевич Андрій Теодозійович
тел.:(+38 032) 297 21 60
e-mail:
AFTN:УКЛЖЗГЗМ
Керівник польотів – начальник АДВ
Сидин Ігор Васильович
тел.:(+38 032) 297 26 61
Начальник Закарпатської служби ОПР
Тищенко Володимир Григорович
тел./факс:(+38 0312) 64 20 40
AFTN:УКЛУЗГЗА
Начальник Івано-Франківської служби ОПР
Ханенко Володимир Федорович
тел./факс:(+38 0342) 23 13 30
AFTN:УКЛИЗГЗА
Старший диспетчер польотної інформації органу AFIS аеродрому «Рівне»
Кульчицький Ігор Олександрович
тел./факс:(+38 0362) 62 04 76
AFTN:УКЛРЗГЗА
Старший диспетчер польотної інформації органу AFIS аеродрому «Чернівці»
Труш Руслан Васильович
тел.:(+38 0372) 24 55 01
AFTN:УКЛНЗГЗА


мапа сайту  |   пошук  |   зворотний зв'язок  |   гостьова книга  |   посилання