Міністерство інфраструктури України
Державне підприємство
обслуговування повітряного руху України
Безпека. Ефективність. Відповідальність
In English
blank Місія та завдання
blank Структура і контакти
blank РСП «Київцентраеро»
blank Дніпровський РСП
blank РСП «Кримаерорух»
blank Львівський РСП
blank Одеський РСП
blank Сертифікати
blank Відзнаки
blank Цифри та факти
blank Річні звіти
blank Економіка та фінанси
blank Фінансова звітність
blank Міжнародна діяльність
blank Доступ до публічної інформації
blank Звернення громадян
blank Оголошення
Новини
10 вересня 2021
Украерорух розпочав надавати аеронавігаційні послуги в частині повітряного простору Словаччини

7 вересня 2021
Авіатрафік відновлюється: у серпні кількість польотів у небі над Україною досягла 76 % докризового рівня

3 вересня 2021
Відкрити небо: нові можливості та перспективи для України

2 вересня 2021
Оновлений сертифікат EASA – фінальний етап для Украероруху щодо відновлення польотів за приладами на аеродромі «Ужгород»

1 вересня 2021
«БЕЗПЕКА ПОЛЬОТІВ ПОЧИНАЄТЬСЯ ІЗ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ». Цикл публікацій до 20-ї річниці створення Навчально-сертифікаційного центру Украероруху

Дніпровський регіональний структурний підрозділ
Загальна інформація

Дніпровський район польотної інформації (РПІ) охоплює повітряний простір над південно-східною частиною території України і над частиною акваторії Чорного моря і становить 285 517 кв.  км. Діапазон висот ОПР – від землі до 20 100 м.

В межах Дніпровського РПІ виділяються такі основні потоки повітряного руху: Захід – Схід – Захід (рух літаків між аеропортами Європи та Південно-Східної Азії ) і Північ – Південь – Північ (рух літаків між аеропортами Російської Федерації та країн східної частини Середземного моря та Африки).

До Дніпровського FIR входять:
 • 5 секторів СТА, 1 сектор ТМА Дніпровського РДЦ та AFIS Суми;
 • сектор ТМА АДЦ Запоріжжя;
 • сектор ТМА АДВ Кривий Ріг;
 • сектори ТМА АДЦ Харків;
 • сектор ТМА АДВ Полтава;
 • сектори польотно-інформаційного обслуговування.

В районах (зонах) відповідальності Дніпровського РСП обслуговування повітряного руху здійснюють такі органи ОПР:
 • Дніпровський РДЦ;
 • АДВ Дніпро;
 • АДЦ Запоріжжя;
 • АДВ Кривий Ріг.

Дніпровський РДЦ межує з:
 • Київським РДЦ;
 • Одеським РДЦ;
 • РДЦ Москва (Російська Федерація);
 • РДЦ Ростов (Російська Федерація).

Модернізація та обладнання

Згідно з Концепцією розвитку та модернізації аеронавігаційної системи України та планами Украероруху в Дніпровському РСП постійно ведеться цілеспрямована робота по створенню умов для надання більш якісного обслуговування повітряного руху в зоні відповідальності РСП.

У 2007 р. збудовано та введено в експлуатацію новий Центр керування повітряним рухом (ЦКПР) у м. Дніпро. Украерорух має багатий досвід успішної модернізації вже існуючих об’єктів, але новий центр керування повітряним рухом було збудовано вперше. Переможцем відкритого тендеру на будівництво центру та постачання обладнання став провідний світовий виробник аеронавігаційного обладнання «INDRA» (Іспанія).

Автоматизована система керування повітряним рухом (АС КПР) «AIRCON 2100/2000» (Indra), встановлена в Дніпровському центрі КПР, призначена для прийому, обробки та відображення радіолокаційної, пеленгаційної, планової та іншої інформації для забезпечення керування та автоматизації процесів управління повітряним рухом у зоні відповідальності Дніпровського районного диспетчерського центру (РДЦ).

Обслуговування повітряного руху на АДЦ Запоріжжя здійснюється за допомогою системи відображення радіолокаційної інформації. Виробник – корпорація НВО «Аеротехніка» (Україна).

Засоби зв’язку. Для здійснення радіообміну між диспетчерами органів ОПР та екіпажами повітряних суден використовуються радіостанції авіаційного радіозв’язку, приймальні та передавальні пристрої діапазону ДВЧ. Дальність дії та якість зв’язку забезпечує обслуговування повітряного руху (ОПР) у встановлених зонах відповідальності. Для реалізації єдиного комплексу наземного та повітряного авіаційного електрозв'язку, який об'єднує різні типи ліній та стандарти зв'язку на РДЦ використовується система мовного зв’язку MULTIFONO® M600 виробництва фірми S.I.T.T.I. (Італія).

Засоби навігації. З метою забезпечення радіонавігації екіпажами повітряних суден при польотах за маршрутами ОПР, в термінальних диспетчерських районах та при заходженні на посадку використовуються азимутальні та далекомірні радіомаяки систем VOR та DME, окремі приводні радіостанції (ОПРС), приводні радіостанції системи посадки (ОСП), радіомаячні системи посадки (РМС), автоматичні радіопеленгатори (АРП). Дальність дії та точні характеристики засобів навігації відповідають встановленим вимогам.

Засоби спостереження. Трасові первинні оглядові радіолокатори, трасові вторинні оглядові радіолокатори та аеродромні оглядові радіолокатори забезпечують спостереження за повітряними судами у зонах та районах відповідальності органів ОПР, отримання інформації про місцезнаходження повітряних суден для здійснення процесу управління повітряним рухом та надають необхідну радіолокаційну інформацію до АС КПР.

Усі параметри систем зв’язку, навігації та спостереження відповідають міжнародним нормам. Організація систем резервування забезпечує необхідний рівень надійності роботи.

Впроваджені проекти

У 2007 році в Центрі керування повітряним рухом (ЦКПР) введена в експлуатацію Автоматизована система керування повітряним рухом (АС КПР) «AIRCON 2000» (Indra).

Поступово із року в рік здійснюється розширення функціональних можливостей АС КПР.

20 травня 2009 року впроваджено центри автоматизації Системи централізованого метеорологічного забезпечення аеронавігації (СЦМЗА) з використанням системи SADIS в усіх регіональних структурних підрозділах Украероруху, у тому числі й у Дніпровському РСП. Використання цієї системи вирішує проблему оперативного надходження достовірної і точної метеоінформації на робочі місця авіадиспетчерів усіх районних диспетчерських центрів в Україні в реальному часі і стандартних форматах та протоколах обміну, що застосовуються в усьому світі. Відтепер національна практика метеорологічного забезпечення аеронавігації у більшій мірі відповідає міжнародним стандартам.

У 2010 році в РДЦ введені в експлуатацію віддалені робочі місця автоматизованої системи планування повітряного руху та диспетчерського контролю (АС ППР/ДК) Украероруху для забезпечення достатнього рівня автоматизації процесів планування, координації та моніторингу використання повітряного простору, а також обміну інформацією щодо використання повітряного простору між РДЦ та Украероцентром.

У 2010 році введено в експлуатацію аеродромний оглядовий радіолокатор ATCR 33S/SIR S, у якому впроваджений режим S, що забезпечує високу достовірність радіолокаційної інформації.

У 2010 – 2011 роках впроваджено вузол магістральної телекомунікаційної мережі (МТМ) для об'єднання даних від різних мереж (голос, дані спостереження та інше), автоматичного резервування каналів та устаткування.

У 2011 році введено в експлуатацію тренажер аеродромної вишки з відображенням аеродромного руху (3D-TOWER), який дає змогу здійснювати підготовку диспетчерів АДВ на більш якісному рівні.

У 2011 році введено в експлуатацію обладнання віддаленого автоматизованого робочого місця диспетчера польотно-інформаційного обслуговування (ВАРМ ПІО) РДЦ автоматизованої системи планування повітряного руху та диспетчерського контролю (АС ППРДК).

У 2011 році введено в експлуатацію модернізована автоматизована система мовлення метеоінформації VOLMET.

У 2012 році введена в експлуатацію Автоматизована система передачі інформації у районі аеродрому (ATIS), що забезпечує безперервне циклічне мовлення повідомлень російською та англійською мовами в автоматичному режимі на двох частотах авіаційного зв’язку на аеродромі м. Дніпро.

У 2012 році проведена модернізація програмного забезпечення у системах обробки польотних даних у зв’язку з упровадженням нового формату плану польоту ICAO (FPL 2012).

У 2012 році впроваджені схеми прильоту та вильоту за схемами точної зональної навігації за навігаційною специфікацією ICAO RNAV 1 (P-RNAV) у CTR та TMA.

7 лютого 2013 року введено в експлуатацію автоматизована система керування повітряним рухом (АС КПР) «AIRCON 2000» (Indra) на робочих місцях АДВ Дніпро.

У 2013 році введено в дію приймальний, передавальний радіоцентри та резервна система авіаційного повітряного електрозв’язку діапазону ДВЧ (LRS) з використанням обладнання Rohde&Schwarz (Німеччина).

У 2013 році введено в дію азимутального та далекомірного радіомаяка (VOR DME) на аеродромі м. Кропивницький.

У 2014 році проведена модернізація АС УВД «AIRCON 2000» до рівня «AIRCON 2100/2000».

У 2014 році проведена імплементація FRAU (польоти за вільними маршрутами) у Дніпровському FIR.

У 2014 році у Запорізькій службі ОПР введений в експлуатацію модернізований аеродромний оглядовий радіолокатор АОРЛ-85 МА/ТТ. Модернізація виконана корпорацією НВО «Аеротехніка» (Україна).

У 2015 на аеродромі м. Дніпро була введена процедура безступеневого зниження з висоти (ешелону) польоту, процедура (CDO).

У 2017 році на об’єктах Запорізької служби ОПР введено в експлуатацію систему авіаційного повітряного електрозв’язку ДВЧ-діапазону Park Air (Великобританія).

Плани розвитку та модернізації

Планується розпочати будівництво аеродромно-диспетчерської вишки в аеропорту м. Дніпро.

З метою заміни АС КПР «Ірина» на сучасну АС КПР у 2018 році планується модернізація АС КПР «AIRCON 2100/2000» та встановлення її віддалених робочих місць УПР в АДЦ Запоріжжя.

Планується модернізація системи документування мовного зв'язку NEPTUNO, яка входить до складу АС КПР «AIRCON 2100/2000».

У 2018 року планується початок робіт з встановлення у районі м. Генічеськ ППЦ з сучасним обладнанням електрозв’язку.

В рамках розвитку підприємства до 2020 року планується встановити первино-вторинний радіолокатор PSR/MSSR Mode S (EHC) у районі м. Генічеськ.

Перелік служб обслуговування повітряного руху (служб ОПР)

Дніпровському РСП підпорядковані:
 • Запорізька служба ОПР
 • Криворізька служба ОПР

Контактна інформація

Дніпровський РСП Украероруху, бульвар Слави, 40,
м. Дніпро, Україна, 49126

тел.:(+38 056) 375 80 00
факс:(+38 056) 770 02 32
AFTN:УКДЖЗГЗА
Директор Дніпровського РСП - Керівник структурних підрозділів Східного регіону
Струтинський Олександр Григорович
тел.:(+38 056) 375 80 00
тел.:(+38 056) 375 80 01
e-mail:
AFTN:УКДЖЗГЗА
Заступник директора з УПР
Осмоловський Сергій Володимирович
тел.:(+38 056) 375 80 03
e-mail:
AFTN:УКДЖЗГЗД
Заступник директора із ЗНС
Рибка Валерій Євгенійович
тел.:(+38 056) 375 80 04
e-mail:
AFTN:УКДЖЫТЫД
Заступник директора з УВПП
Курочка Анатолій Єгорович
тел.:(+38 056) 375 81 06
e-mail:
AFTN:УКДЖЗГЗВ
Головний інженер
Федоров Роман Вікторович
тел.:(+38 056) 375 80 05
e-mail:
AFTN:УКДЖЗГЗМ
Начальник Запорізької служби ОПР
Ковальов Анатолій Григорович
тел.:(+38 061) 227 09 09
e-mail:
AFTN:УКДЕЗГЗА
Начальник Криворізької служби ОПР
Вітряк Олександр Микитович
тел.:(+38 056) 404 88 50
e-mail:
AFTN:УКДРЗГЗА
Начальник центру ОрПР
Соколенко Олександр Леонідович
тел.:(+38 056) 375 80 80
e-mail:
AFTN:УКДЖЗГЗЬ
Заступник начальника центру ОрПР
Поляков Федір Миколайович
тел.:(+38 056) 375 81 04
e-mail:
AFTN:УКДЖЗГЗЬ
Начальник АДВ Дніпро
Котов Ігор Валерійович
тел.:(+38 056) 375 81 80
e-mail:


мапа сайту  |   пошук  |   зворотний зв'язок  |   гостьова книга  |   посилання