Міністерство інфраструктури України
Державне підприємство
обслуговування повітряного руху України
Безпека. Ефективність. Відповідальність
In English
blank Місія та завдання
blank Структура і контакти
blank РСП «Київцентраеро»
blank Дніпровський РСП
blank РСП «Кримаерорух»
blank Львівський РСП
blank Одеський РСП
blank Харківський РСП
blank Сертифікати
blank Відзнаки
blank Цифри та факти
blank Річні звіти
blank Економіка та фінанси
blank Фінансова звітність
blank Міжнародна діяльність
blank Доступ до публічної інформації
blank Звернення громадян
blank Оголошення
Новини
15 травня 2021
«Без продуктів служби аеронавігаційної інформації неможливо спланувати політ в Україну» – Сергій Власов

11 травня 2021
Динаміка повітряного руху у квітні дозволяє прогнозувати зростання авіатрафіку в туристичному сезоні

27 квітня 2021
Верховний Суд України підтвердив правоту Украероруху й відсутність «боргу» перед авіакомпанією

17 квітня 2021
Украерорух відстежує ситуацію у повітряному просторі країни: наразі небезпеки для цивільної авіації немає

7 квітня 2021
Нова хвиля пандемії коригує оптимістичний сценарій відновлення авіатрафіку

Харківський регіональний структурний підрозділ
Загальна інформація

Зона відповідальності Харківського регіонального структурного підрозділу (РСП) включає Сумську, Полтавську, Харківську та Луганську області та простягається з півночі на південь на 180 км, із заходу на схід – на 530 км, що становить понад 73 000 кв. км. Діапазон висот обслуговування повітряного руху – від землі до 8 100 м. У межах зони відповідальності Харківського РСП розташовано аеродроми «Харків» (Основа), «Чугуїв», «Харків» (Сокольники), «Суми», «Полтава» та посадкові майданчики.

Здійснюється оптимізація структури повітряного простору в районі відповідальності, впроваджуються нові процедури прибуття/відправлення повітряних суден з аеродрому «Харків» (Основа), що сприяє збільшенню пропускної спроможності секторів обслуговування повітряного руху.

Диспетчерське обслуговування аеродромного руху в зонах відповідальності Харківського РСП забезпечують аеродромні диспетчерські вишки та сектори диспетчерського органу підходу (ДОП). Залежно від інтенсивності польотів на аеродромних диспетчерських вишках організовані робочі місця диспетчерів УПР, що забезпечують обслуговування аеродромного руху в зоні маневрування та в районі аеродрому.

У зоні відповідальності Харківського РСП забезпечується: диспетчерське, польотно-інформаційне та аварійне обслуговування повітряного руху. Для передпольотної підготовки екіпажів повітряних суден та отримання ними необхідної аеронавігаційної інформації для виконання польотів створено брифінг-офіс.

Харківський аеродромний диспетчерський центр (AДЦ) межує з Московським та Ростовським районними диспетчерськими центрами Російської Федерації, Київським РДЦ та Дніпровським РДЦ.

При виникненні аварійних ситуацій в аеропорту органами ОПР Харківського РСП здійснюється сповіщення служб, які входять до складу аварійно-рятувальної команди аеродрому «Харків» (Основа).

Особливості організації повітряного руху в зоні відповідальності Харківського АДЦ:
  • наявність зони з особливим режимом використання повітряного простору (частина повітряного простору над зоною, яка проходить уздовж державного сухопутного кордону, завширшки 25 км углиб території України);
  • значна кількість польотів державної авіації та авіації загального призначення для виконання авіаційних робіт (авіахімічні роботи, лісопатрулювання, обльоти ліній електропередач та нафто-, газо-, аміакотрубопроводів, аеровізуальні польоти, польоти літаків державної авіації).

Модернізація та введення в експлуатацію нового обладнання

На робочих місцях органів ОПР та об’єктах ЗНС Харківського РСП постійно ведеться робота з реконструкції та переобладнання, впроваджуються сучасні технології зв’язку, навігації, спостереження та обслуговування повітряного руху.

У 2013 році прийнято в експлуатацію нову аеродромну диспетчерську вишку, на якій встановлена автоматизована система керування повітряним рухом «AIRCON-2100», що відповідає стандартам Євроконтролю та значно покращує безпеку польотів під час управління повітряним рухом. Ця система дозволяє одночасне супроводження до 2500 повітряних суден, передбачена можливість використання до восьми джерел радіолокаційної інформації, що дає змогу забезпечувати безперервний радіолокаційний контроль за повітряними суднами в будь-якій точці зони відповідальності. В «AIRCON-2100» передбачене чотирикратне резервування всіх вузлів системи. Після введення її в дію значно поліпшились умови праці диспетчерського складу.

Процес модернізації у Харківському РСП продовжується згідно з планами Украероруху. Колектив докладає багато зусиль для забезпечення європейського рівня обслуговування та забезпечення безпеки польотів у зоні відповідальності Харківського РСП.

Засоби зв’язку. Радіозв’язок «повітря – земля» здійснюється за допомогою мережі авіаційного повітряного радіозв’язку ДВЧ-діапазону, яка є основним засобом зв’язку з повітряними суднами протягом усього польоту.

Для здійснення радіообміну між диспетчерами органів ОПР та екіпажами ПС використовуються радіостанції авіаційного радіозв’язку, приймальні та передавальні пристрої діапазону ДВЧ (серії 4200) виробництва Rohde&Schwarz (Німеччина).

Електрозв’язок «земля – земля» здійснюється за допомогою мережі прямої мовної взаємодії органів ОПР, яка організована з використанням систем комутації мовного зв’язку (протоколи MFC-R2 та IBA).

Для автоматизованої координації між центрами ОПР організовані канали обміну даними з використанням протоколу OLDI.

Мультисервісна телекомунікаційна мережа Украероруху забезпечує обмін інформацією (передавання даних, корпоративний телефонний зв’язок та інше) між центрами ОПР, структурними підрозділами та окремо розташованими об’єктами спостереження та електрозв’язку.

Оновлюється інфраструктура ліній прив’язки основних вузлів цих мереж до первинної мережі Укртелекому («Остання миля»), організовуються цифрові лінії передачі на базі волоконно-оптичних ліній зв’язку та цифрові радіорелейні лінії.

Засоби навігації. З метою забезпечення радіонавігації екіпажам повітряних суден при польотах за маршрутами ОПР, в аеродромних зонах та при заходах на посадку використовуються азимутальні та далекомірні радіомаяки систем VOR/DME, окремі приводні радіостанції (ОПРС), радіомаячні системи посадки з дальномірними радіомаяками, автоматичні радіопеленгатори. Для створення наземної навігаційної інфраструктури до складу Харківського РСП входять три ОПРС: Красноград, Лихачове та Рашівка.

Засоби спостереження. Оглядові аеродромні радіолокатори, аеродромний моноімпульсний радіолокатор ATCR-33/SIR-S та ОАРЛ «Екран-85» забезпечують спостереження за ПС у зонах відповідальності органів ОПР та отримання інформації про місцезнаходження ПС для управління повітряним рухом, надають необхідну радіолокаційну інформацію на АС КПР «AIRCON-2100».

Напередодні Євро-2012 у Харківському РСП прийнято в експлуатацію допплерівську метеорологічну радіолокаційну систему «METEOR 635C». Новий локатор дає можливість виявляти небезпечні явища погоди в радіусі до 300 км і до 10 км у висоту, виявляти наявність, розвиток, напрямок і швидкість зміщення грозових явищ, напрямок і швидкість вітру у всій товщі тропосфери, місцезнаходження небезпечних для авіації явищ погоди. Все це дозволило підвищити безпеку польотів у регіоні і давати необхідну та достовірну інформацію про можливі кліматичні явища.

Усі параметри систем зв’язку, навігації та спостереження відповідають міжнародним нормам. Організація систем резервування забезпечує необхідний рівень надійності роботи.

Навігаційне обладнання та обладнання зв’язку і персонал, який їх обслуговує, дозволяють виконувати безпечне управління повітряним рухом на всіх етапах польотів повітряних суден.

Спеціалісти підприємства постійно підвищують кваліфікацію у вітчизняних та закордонних навчальних закладах.

Впроваджені проекти

У Харківському РСП на робочих місцях диспетчерів АДЦ введено в дію Систему централізованого метеорологічного забезпечення аеронавігації (СЦМЗА) з використанням супутникової системи SADIS. Це вирішує проблему оперативного надходження достовірної і точної метеоінформації на робочі місця авіадиспетчерів аеродромного диспетчерського центру в реальному часі і стандартних форматах та протоколах обміну, що застосовуються в усьому світі.

Для тренування диспетчерів УПР працює тренажер аеродромної вишки з відображенням аеродромного руху (3D-TOWER) АДВ-1РМ канадської компанії «Adacel Inc» та тренажер «AIRCON-2100».

За допомогою цього тренажерного обладнання здійснюється підготовка, підтримка, вдосконалення, перевірка практичних навичок та вмінь диспетчерів АДВ Харківського РСП та інших регіональних структурних підрозділів Украероруху за Програмами підтримання/відновлення кваліфікації фахівців УПР ОЦВС ОПР України, а також проведення досліджень з питань організації повітряного руху.

Моделювання та відображення повітряного простору здійснюється з урахуванням льотно-технічних характеристик повітряних суден та метеорологічних умов згідно зі заздалегідь підготовленими вправами.

На тренажері аеродромної вишки з відображенням аеродромного руху (3D-TOWER) встановлено візуальну базу даних льотного поля аеропорту «Харків» (Основа), що забезпечує проведення підготовки диспетчерів АДВ на фоні повітряної та наземної обстановки, що практично наближена до реальної.

Перелік служб обслуговування повітряного руху (служб ОПР)

Харківському РСП підпорядкована Полтавська служба ОПР.

Харківський РСП Украероруху, вул. Стартова, 15,
м. Харків, Україна, 61031

тел.:(+38 057) 740 16 00
факс:(+38 057) 740 16 32
e-mail:
AFTN:УКХЖЗГЗА
Директор РСП
Струтинський Олександр Григорович
тел.:(+38 057) 775 54 76
факс:(+38 057) 740 16 32
e-mail:
AFTN:УКХЖЗГЗА
Т.в.о. заступника директора з УПР
Панов Ігор Юрійович
тел.:(+38057) 740 16 09
факс:(+380572) 52 81 44
e-mail:
AFTN:УКХЖЗГЗД
Заступник директора з ЗНС
Чебунін Юрій Володимирович
тел.:(+38057) 740 16 03
факс:(+38057) 740 17 30
e-mail:
AFTN:УКХЖЫТЫД
Головний інженер
Штанько Володимир Антонович
тел.:(+38057) 740 17 39
факс:(+380572) 775 54 83
e-mail:
AFTN:УКХЖЗГЗМ
В.о начальника Полтавської служби ОПР
Коновалов Андрій Вікторович
тел.:(+380532) 50 24 73
факс:(+380532) 50 23 87
e-mail:
AFTN:УКХПЗГЗА


мапа сайту  |   пошук  |   зворотний зв'язок  |   гостьова книга  |   посилання