Міністерство інфраструктури України
Державне підприємство
обслуговування повітряного руху України
Безпека. Ефективність. Відповідальність
In English
blank Служба аеронавігаційного обслуговування
blank Структура та основні засади функціонування
blank Обслуговування повітряного руху
blank Моніторинг якості обслуговування повітряного руху
blank Організація та управління використанням (менеджмент) повітряного простору
blank Організація потоків повітряного руху
blank Організація професійної підготовки персоналу ОПР на об’єктах АНО
blank Метеорологічне обслуговування аеронавігації
blank Методична рада Украероруху
blank Місцева кваліфікаційна комісія Украероруху
blank Служба зв’язку, навігації та спостереження
blank Обслуговування аеронавігаційною інформацією
blank Украероцентр
Новини
28 лютого 2022
Повідомлення про форс-мажорні обставини на території України

24 лютого 2022
Оголощення про закриття повітряного простору України

23 лютого 2022
Верховна Рада України ухвалила рішення про запровадження  надзвичайного стану в окремих регіонах України

23 лютого 2022
Повітряний простір України відкритий та доступний для планування та виконання польотів

13 лютого 2022
Небо над Україною залишається відкритим

Моніторинг якості обслуговування повітряного руху
Важливим фактором досягнення високого рівня безпеки польотів та надання користувачам повітряного простору послуг належного рівня є запобігання відхиленням від встановлених правил та процедур при забезпеченні обслуговування повітряного руху (ОПР). Профілактика допущення таких відхилень і підвищення ступеня компетентності фахівців з ОПР досягається шляхом моніторингу якості ОПР, який проводиться під час виконання аналізу роботи персоналу чергових диспетчерських змін. Аналіз виконується під час відтворення (прослуховування та перегляду) матеріалів наземних засобів об’єктивного контролю (записів радіообміну між диспетчером і екіпажем, інформації з дисплеїв повітряної обстановки, планової інформації).

Моніторинг якості обслуговування повітряного руху виконується фахівцями дільниць об’єктивного контролю РСП та відділу моніторингу якості ОПР із залученням за потреби інших фахівців служби аеронавігаційного обслуговування Украероруху.

Прослуховування та перегляд матеріалів наземних засобів об’єктивного контролю (НЗОК) здійснюється на автоматизованих робочих місцях об’єктивного контролю у відділі та дільницях, здатних відтворювати аудіо та відеоінформацію відповідної автоматизованої системи керування повітряним рухом.

Фахівці об’єктивного контролю аналізують роботу персоналу ОПР змін шляхом порівняння їх дій при наданні обслуговування повітряного руху з вимогами чинних керівних документів щодо ОПР. За потреби фахівці об’єктивного контролю роблять виписки записів мовної інформації, знімки повітряної обстановки засобів відображення систем спостереження ОПР та копії матеріалів, що стосуються планової інформації.

Виявлені в результаті проведеного аналізу відхилення доводяться до керівництва чергових диспетчерських змін і безпосередньо до фахівців з ОПР (індивідуально або під час навчання), використовується для виявлення недоліків у професійній підготовці фахівців з ОПР, а також у документах, що регламентують ОПР на місцевому рівні.

Крім того, за результатами роботи з контролю якості ОПР щоквартально складається інформаційний бюлетень з аналізом виявлених при ОПР помилок та рекомендаціями щодо їх недопущення у майбутньому, напрацьовуються пропозиції щодо вдосконалення місцевих робочих інструкцій органів ОПР та встановлених правил і процедур ОПР.

Частина матеріалів об’єктивного контролю та їх аналіз стосовно характерних прикладів помилок або навпаки зразкової роботи персоналу ОПР під час надання ОПР передається до тренажерних центрів та Навчально-сертифікаційного центру Украероруху для використання при безперервному навчанні.

Записи інформації систем спостереження ОПР і мовної інформації, які використовуються під час аналізу, зберігаються протягом встановленого періоду часу. У випадку, коли ці записи мають відношення до розслідування авіаційних подій та інцидентів, вони зберігаються протягом періоду, визначеного комісією з розслідування.


мапа сайту  |   пошук  |   зворотний зв'язок  |   гостьова книга  |   посилання