Міністерство інфраструктури України
Державне підприємство
обслуговування повітряного руху України
Безпека. Ефективність. Відповідальність
In English
blank Новини
blank У дзеркалі ЗМІ
blank Прес-релізи
blank Документи
blank Фото- та відеогалерея
Новини
15 травня 2023
Сьогодні 15 травня, - Всесвітній день служб аеронавігаційної інформації

25 квітня 2023
Сьогодні Європейською організацією з безпеки аеронавігації, було перераховано Державному підприємству обслуговування повітряного руху України другий транш коштів Європейського фонду добровільної аеронавігаційної солідарності

24 квітня 2023
Керівник Украероруху Андрій ЯРМАК взяв участь у зустрічі між Україною та Францією на рівні Міністерств Інфраструктури та транспортної політики

20 квітня 2023
Украерорух системно реалізує План відновлення аеронавігаційного обслуговування у повітряному просторі України

11 квітня 2023
Український повітряний простір буде відкрито відразу після завершення воєнних дій та перемоги України

Новини
1 лютого 2022
В УКРАЕРОРУСІ ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ З КОРИСТУВАЧАМИ ПОВІТРЯНОГО ПРОСТОРУ УКРАЇНИ КЛАСУ G
Учасниками зустрічі стали представники авіаційних спілок та об’єднань, авіакомпаній, льотних навчальних закладів, аеродромів та злітно-посадкових майданчиків, спортивних федерацій та аероклубів. Від Украероруху участь взяли фахівці служби аеронавігаційного обслуговування, спеціалісти Украероцентру, РСП.

Захід, який відбувся за підтримки представників Державної авіаційної служби України та Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами, було організовано вперше за 10 років.

За цей час суттєво змінився ландшафт користувачів повітряного простору – щорічно у геометричній прогресії збільшується кількість власників свідоцтва приватного пілота, аматорських та тренувальних польотів, бурхливо розвивається напрямок безпілотних літальних апаратів. Ці фактори вимагають від провайдера аеронавігаційного обслуговування проактивних змін у взаємодії та процедурах з користувачами повітряного простору задля забезпечення безпеки польотів та задоволення постійно зростаючого попиту на використання повітряного простору України.

Андрій ЯРМАК, керівник Украероруху: «Фаховий діалог авіаційної спільноти – запорука системного підходу до управління безпекою польотів та зниження операційних ризиків. Сучасні виклики вимагають розробки оперативних рішень для вчасного, професійного, а головне результативного реагування на постійне зростання попиту на використання повітряного простору України. Для нас дуже важливим є зворотній зв’язок від наших користувачів по всьому спектру аеронавігаційних послуг, зокрема в повітряному просторі України класу G. Це дозволяє оцінити якість наданих послуг, спрогнозувати шляхи вдосконалення та визначити перелік актуальних питань».

У межах заходу обговорювалися питання отримання інформації про використання повітряного простору та аеронавігаційної інформації від органів Об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України; дотримання порядку використання повітряного простору України, контролю та відповідальності за його порушення; аналізу порушень використання повітряного простору за результатами розслідувань. Особливу увагу було зосереджено на питанні входу до контрольованого повітряного простору та необхідності отримання відповідних дозволів.

Для інформації: Повітряний простір України класу G організований відповідно до стандартів та рекомендованої практики ICAO в межах від земної поверхні до абсолютної висоти 1 500 м включно. У місцевості, де висота рельєфу становить 900 м від середнього рівня моря (AMSL) та вище, верхня межа повітряного простору класу G буде проходити на 600 м вище за рельєф місцевості. До повітряного простору класу G не входять такі елементи повітряного простору: зони аеродромного руху контрольованих аеродромів (ATZ), диспетчерські зони (CTRs), термінальні диспетчерські райони (TMA) та регламентовані заборонені, небезпечні зони, зони обмеження польотів, тимчасово зарезервований повітряний простір. У повітряному просторі класу G надається виключно польотно-інформаційне обслуговування та аварійне сповіщення. Диспетчерське обслуговування повітряного руху в цьому класі повітряного простору ОПР не надається.
Джерело:  Украерорух

<< попередня новина   |    до списку новин    |   наступна новина >>


мапа сайту  |   пошук  |   зворотний зв'язок  |   гостьова книга  |   посилання