Міністерство інфраструктури України
Державне підприємство
обслуговування повітряного руху України
Безпека. Ефективність. Відповідальність
In English
blank Новини
blank У дзеркалі ЗМІ
blank Прес-релізи
blank Документи
blank Фото- та відеогалерея
Новини
28 лютого 2022
Повідомлення про форс-мажорні обставини на території України

24 лютого 2022
Оголощення про закриття повітряного простору України

23 лютого 2022
Верховна Рада України ухвалила рішення про запровадження  надзвичайного стану в окремих регіонах України

23 лютого 2022
Повітряний простір України відкритий та доступний для планування та виконання польотів

13 лютого 2022
Небо над Україною залишається відкритим

Новини
30 грудня 2020
Украерорух: 2020 року модернізація аеронавігаційної інфраструктури країни відбувалася відповідно до європейських стандартів
Модернізація аеронавігаційної системи України є основою безпеки та якості послуг, які надає національний провайдер аеронавігаційного обслуговування – Украерорух. Протягом 2020 року у всіх підрозділах Украероруху здійснено важливі кроки у площині розвитку інфраструктури відповідно до європейських стандартів.

Так, у Львівському регіональному структурному підрозділі 24 грудня 2020 року завершено приймальні випробування Мережі моніторингу віддалених об’єктів зв’язку, навігації та спостереження на базі сучасних бездротових технологій. Наразі до цієї мережі інтегровано приймальний і передавальні радіоцентри та аеродромний радіолокаційний комплекс із центром дистанційного контролю у Львівському центрі керування повітряним рухом. Багатофункціональна Мережа моніторингу має технічну можливість гнучкого та швидкого масштабування і дозволяє інтегрувати до 30 віддалених об’єктів завдяки модульній архітектурі. Забезпечується автоматизація безперервного дистанційного контролю інженерних мереж об’єктів у реальному часі, систем життєзабезпечення функціонування віддалених об’єктів, завчасне прогнозування несправності для запобігання аварійним ситуаціям. Крім того, система забезпечує відеоспостереження за кожним об’єктом завдяки сучасній інтелектуальній системі спостереження. Вся отримана інформація від віддалених об’єктів зберігається в центрі обробки даних, розташованому в центрі керування повітряним рухом.

У Дніпровському регіональному структурному підрозділі у грудні розпочато операційне застосування модернізованої автоматизованої системи керування повітряним рухом «Aircon 2100» виробництва «Indra Sistemas S.A.». Цьому передували успішні приймальні випробування доопрацьованого програмного забезпечення, які тривали в листопаді – грудні. В результаті модернізації в систему, зокрема, інтегровано віддалені робочі місця Запорізької служби обслуговування повітряного руху.

В Одеському регіональному структурному підрозділі у другому півріччі 2020 року переоснащено приміщення районного диспетчерського центру, необхідні для встановлення нової автоматизованої системи керування повітряним рухом виробництва «Indra Sistemas S.A.». Нова сучасна система іспанського виробника замінить систему «Анастасія-2», яка експлуатується в підрозділі з 2000 року.

У Харківському регіональному структурному підрозділі у грудні 2020 року завершено приймальні випробування модернізованої автоматизованої системи керування повітряним рухом «Aircon 2100».

У 2020 році в регіональному структурному підрозділі «Київцентраеро» та в Львівському підрозділі модернізовано системи мовного зв’язку. Впроваджуються сучасні системи авіаційного повітряного електрозв’язку для 30 об’єктів Украероруху.

Також завершується підготовка майданчика для встановлення нового радіолокатора в районі Бахмача. Здійснено заводські випробування двох радіолокаторів у районі Скадовська та Генічеська.

Доказом міжнародного визнання належного рівня безпеки польотів у повітряному просторі, за який відповідає Україна, стали рішення впливових організацій у сфері безпеки – Агентства Європейського Союзу з безпеки польотів (EASA) та Федеральної авіаційної адміністрації США (FAA). Офіційні публікації EASA та FAA підтвердили високий рівень безпеки, яку гарантує Україна у повітряному просторі над Чорним морем у Сімферопольському районі польотної інформації. Це вагома перемога на міжнародному рівні у відстоюванні національних інтересів України. Важливим підґрунтям для цього стали, зокрема, й заходи технічної модернізації інфраструктури аеронавігаційної системи, які здійснював Украерорух упродовж 2020 року.
Джерело:  Украерорух

<< попередня новина   |    до списку новин    |   наступна новина >>


мапа сайту  |   пошук  |   зворотний зв'язок  |   гостьова книга  |   посилання