Міністерство інфраструктури України
Державне підприємство
обслуговування повітряного руху України
Безпека. Ефективність. Відповідальність
In English
blank Новини
blank У дзеркалі ЗМІ
blank Прес-релізи
blank Документи
blank Фото- та відеогалерея
Новини
11 травня 2021
Динаміка повітряного руху у квітні дозволяє прогнозувати зростання авіатрафіку в туристичному сезоні

27 квітня 2021
Верховний Суд України підтвердив правоту Украероруху й відсутність «боргу» перед авіакомпанією

17 квітня 2021
Украерорух відстежує ситуацію у повітряному просторі країни: наразі небезпеки для цивільної авіації немає

7 квітня 2021
Нова хвиля пандемії коригує оптимістичний сценарій відновлення авіатрафіку

2 квітня 2021
МІністерство інфраструктури затвердило НОВУ РЕДАКЦІЮ СТАТУТУ ПІДПРИЄМСТВА

Новини
9 грудня 2020
Офіційна позиція Украероруху стосовно розрахунків авіакомпаній за надане аеронавігаційне обслуговування
Відповідно до статті 36 Повітряного кодексу України, провайдер аеронавігаційного обслуговування надає послуги з аеронавігаційного обслуговування на платній основі. Між Украерорухом та авіакомпаніями підписуються договори щодо надання аеронавігаційних послуг, які визначають порядок справляння плати та зобов’язання кожної зі сторін договору.

Через уведення на період пандемії обмежувальних заходів та скорочення кількості рейсів як по Україні, так і по всьому світові, авіаційна галузь опинилась у вкрай скрутному становищі.

Зменшення обсягів перевезень також значно вплинуло на фінансову дисципліну авіаційних перевізників через брак обігових коштів. Унаслідок катастрофічного зниження обсягів авіаційних перевезень, а отже й фінансових надходжень, державне підприємство Украерорух опинилося на межі технічного дефолту.

Аби не допустити погіршення фінансово-економічної ситуації та забезпечити стабільну роботу стратегічного підприємства, прийнято рішення про переведення перевізників на графік оплати за надані послуги на щотижневій основі.

Задля вирішення питання накопиченої у період пандемії заборгованості – відповідно до чинного законодавства та умов Договору щодо надання послуг з аеронавігаційного обслуговування, а також з метою дотримання процесуальних строків – проводяться позовні роботи для врегулювання питань фінансової дисципліни авіакомпаній, які вчасно не розрахувалися за отримані у попередні періоди послуги з аеронавігаційного обслуговування.

У 2020 році така ситуація склалася з кількома українськими та зарубіжними авіакомпаніями, серед яких – «Міжнародні авіалінії України», «СкайАп», «Браво», «ЯнЕір», «Азур Ейр Україна», Iran Air, Freebird Airlines, Blue Panorama Airlines, Onur Air, Tarom Romanian Air Transport, Air Arabia PJSC та інші.

При цьому деякі авіакомпанії, зокрема «Браво», «Азур Ейр Україна», Freebird Airlines, Onur Air Tasimacilik, Tarom Romanian Air Transport та Air Arabia PJSC уже повністю розрахувались за надані Украерорухом послуги.

Нагадаємо, 12 листопада 2020 року Украерорух виграв у Верховному Суді України справу проти авіакомпанії «МАУ», чим позбавив авіакомпанію можливості несвоєчасної сплати за отримані послуги з аеронавігаційного обслуговування.
Джерело:  Украерорух

<< попередня новина   |    до списку новин    |   наступна новина >>


мапа сайту  |   пошук  |   зворотний зв'язок  |   гостьова книга  |   посилання