Міністерство інфраструктури України
Державне підприємство
обслуговування повітряного руху України
Безпека. Ефективність. Відповідальність
In English
blank Новини
blank У дзеркалі ЗМІ
blank Прес-релізи
blank Документи
blank Фото- та відеогалерея
Новини
28 лютого 2022
Повідомлення про форс-мажорні обставини на території України

24 лютого 2022
Оголощення про закриття повітряного простору України

23 лютого 2022
Верховна Рада України ухвалила рішення про запровадження  надзвичайного стану в окремих регіонах України

23 лютого 2022
Повітряний простір України відкритий та доступний для планування та виконання польотів

13 лютого 2022
Небо над Україною залишається відкритим

Новини
4 травня 2020
Украерорух звернувся до правоохоронних органів щодо шахрайських дій одного з контрагентів
Ці дії контрагента можуть призвести до значного погіршення фінансового стану стратегічного державного підприємства та завдати непоправної шкоди економіці та обороноздатності країни в цілому

Украерорух ініціював внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинення посадовими особами ТОВ «Сегмент ЛТД» замаху на злочин у формі шахрайства в особливо великих розмірах, а також потенційного вчинення державної зради та диверсії з метою ослаблення обороноздатності держави.

Враховуючи серйозність та рівень загрози державним інтересам України, про цю ситуацію окремими листами повідомлено в Раду національної безпеки та оборони України, Службу безпеки України, Офіс Генерального прокуратура України, Державне бюро розслідувань України та Національне антикорупційне бюро України.

Замах на злочин полягає у спробі компанії ТОВ «Сегмент ЛТД» повторно стягнути близько 30 млн. грн., які Украерорух сплатив ще в 2016 році за cудовими рішеннями щодо договорів, які були підписані ще у 2013 році і стосувалися проектування та будівельних робіт реконструкції чотирьох приміщень підприємства за адресами: Повітрофлотський проспект, 76-а, 76-б, 76-в, Волинська, 66-а.

Незважаючи на отримання коштів у повному обсязі, ТОВ «Сегмент ЛТД» здійснює регулярні звернення до органів Державної виконавчої служби та судових органів з наміром незаконно повторити отримання уже виплаченої йому суми.

Перша спроба повторного стягнення коштів була здійснена у 2019 році, однак для компанії виявилася невдалою.

Цього року контрагент вирішив знову повторити замах на злочин і в березні 2020 року звернувся до Господарського суду Київської області. Ухвалою судді цього суду від 07.04.2020 у справі №911/948/15 фактично забезпечено подвійне стягнення з Украероруху на користь приватної компанії суми близько 30 млн. грн.

Важливим є й те, що слухання проходили всупереч діючому на період карантину Закону України від 30.03.2020 без забезпечення відеоконференції та без участі представників Украероруху. При цьому суд встановив, що вказана ухвала набирає сили одразу, і навіть її апеляційне оскарження не зупиняє її дії, попри заяву, яку вже подав Украерорух. Показово, що рішення досі не опубліковано судом в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

З цього приводу Украерорух звернувся до Вищої ради правосуддя зі скаргою на дії судді, оскільки при винесенні ухвали в особливий період карантину порушено гарантоване право доступу до справедливого суду та правосуддя.

З огляду на це, керівництво Украероруху звернулося до вищих посадових осіб держави із проханням невідкладно втрутитись у ситуацію та не допустити шахрайського заволодіння коштами стратегічного державного підприємства.

У разі стягнення цих коштів існує висока вірогідність блокування роботи підприємства, як результат – його зупинки, що завдасть непоправної шкоди економіці та обороноздатності України в цілому.

Для довідки

Украерорух є основою національної аеронавігаційної системи та Об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України (ОЦВС), що здійснює обслуговування повітряного руху у повітряному просторі України та повітряному просторі над відкритим морем, де відповідальність за обслуговування повітряного руху відповідно до договорів покладена на Україну.
Сьогодні, в особливий період, підрозділи ОЦВС, які входять до складу Украероруху, виконують завдання, визначені Генеральним штабом Збройних Сил України та Радою національної безпеки і оборони України. У першу чергу, це стосується забезпечення безпеки використання повітряного простору в інтересах дій державної авіації при виконанні нею поставлених завдань.

Договірні стосунки Украероруху з компанією ТОВ «Сегмент ЛТД» розпочалися у 2013 році і стосувалися проектування та будівельних робіт реконструкції чотирьох приміщень підприємства за адресами: Повітрофлотський проспект, 76-а, 76-б, 76-в, Волинська, 66-а. Терміни проектування та виконання будівельних робіт компанією були порушені ще у період 2015 – 2016 рр. Договори закінчилися 3 роки тому, проте відтоді триває судова тяганина стосовно повторного стягування коштів з державного підприємства. Питання укладання договорів та дій компанії раніше вже вивчав Офіс Генерального прокурора.
Джерело:  Украерорух

<< попередня новина   |    до списку новин    |   наступна новина >>


мапа сайту  |   пошук  |   зворотний зв'язок  |   гостьова книга  |   посилання