Міністерство розвитку громад та територій України
Державне підприємство
обслуговування повітряного руху України
Безпека. Ефективність. Відповідальність
In English
blank Новини
blank У дзеркалі ЗМІ
blank Прес-релізи
blank Документи
blank Фото- та відеогалерея
Новини
16 квітня 2026
Украерорух успішно завершив участь у європейському проєкті «Flight Centric ATC»

5 березня 2026
ПОНАД 350 мільйонів гривень ПОДАТКІВ СПЛАТИВ УКРАЕРОРУХ ЗА 2025 РІК

2 березня 2026
Світла пам'ять Герою

24 лютого 2026
24 лютого 2022 року - день, що змінив усе

18 лютого 2026
Підписано Лист щодо пілотного проєкту в галузі аеронавігації за підтримки Швеції

Новини
15 червня 2020
Украерорух суттєво скоротив витрати у межах капітальних інвестицій, операційної діяльності та оплати праці персоналу
Перспективи відновлення авіаційної галузі після кризи, зумовленої пандемією COVID-19, обговорили європейські фахівці під час спеціального засідання Комітету вищих посадових осіб європейських провайдерів аеронавігаційного обслуговування CANSO (ЕС3), яке відбулося в онлайн-режимі. Участь у цьому засіданні взяв керівник Украероруху Андрій Ярмак.

Як зазначили учасники зустрічі, нинішня криза авіаційної галузі має наймасштабніші наслідки для ринку. Протягом останніх місяців обсяг авіатрафіку в Європі становить близько 15% від рівня минулого року. Провайдери аеронавігаційного обслуговування, чиї доходи залежать від кількості польотів, опинились в безпрецедентній ситуації.

Провайдери вже істотно скоротили свою базу витрат – знижено рівень зарплат, скорочено неопераційний персонал, призупинено некритичні для основної діяльності інвестиції.

Украерорух надав CANSO інформацію щодо показників скорочення витрат провайдера аеронавігаційного обслуговування України у зв’язку із критичним скороченням трафіку через пандемію. Зокрема, суттєве скорочення витрат порівняно з початковим бюджетом, вже здійснено у межах капітальних інвестицій, операційної діяльності та оплати праці персоналу.
При цьому Украерорух продовжує забезпечувати належний рівень безпеки польотів та ефективності АНО.

Усі європейські провайдери розуміють, що криза не оминула й авіакомпанії, проте в інтересах усіх учасників ринку потрібно якнайшвидше повернутися до звичної практики своєчасної і повної оплати користувачами за найважливішу послугу, яку надають провайдери аеронавігаційного обслуговування – забезпечення безпеки польотів у повітряному просторі. На цьому наголошує директор з питань Європейського регіону CANSO Таня Гроботек. «Ми рішуче заперечуємо будь-які уявлення про те, що члени організації мають змогу забезпечити фінансування авіакомпаній», – заявила пані Гроботек.

Спільна позиція провайдерів аеронавігаційного обслуговування – членів CANSO – полягає в тому, що авіакомпанії мають нести солідарну відповідальність за оплату аеронавігаційних зборів під час кризи, так само, як провайдери несуть відповідальність за надання послуг. Очевидно, що важливою є фінансова підтримка держав, щоб покрити розрив між тим, що авіакомпанії можуть дозволити собі платити, і тим, що вони зобов'язані виплатити провайдерам за аеронавігаційні послуги.

Також на цій зустрічі було обрано новий склад керівництва Комітету EC3 на строк до 2022 року, і його головою обрано вищу посадову особу провайдера аеронавігаційного обслуговування Фінляндії – Mr. Raine LUOJUS, а віце-головою став Mr. Michiel VAN DORST – вища посадова особа провайдера Нідерландів.
Джерело:  Украерорух

<< попередня новина   |    до списку новин    |   наступна новина >>


мапа сайту  |   пошук  |   зворотний зв'язок  |   гостьова книга  |   посилання