Міністерство розвитку громад та територій України
Державне підприємство
обслуговування повітряного руху України
Безпека. Ефективність. Відповідальність
In English
blank Новини
blank У дзеркалі ЗМІ
blank Прес-релізи
blank Документи
blank Фото- та відеогалерея
Новини
5 листопада 2025
Швеція підтримує відновлення української аеронавігації

24 вересня 2025
У Канаді відбулася 42-а Асамблея ICAO

31 липня 2025
Для тих, хто обирає професію

10 липня 2025
Украерорух та Leonardo і ENAV підписали Меморандум про співпрацю

27 червня 2025
Відбулося 63-є засідання Тимчасової Ради та Постійної комісії ЄВРОКОНТРОЛЮ

Новини
14 серпня 2012
Забезпечення підрозділами Украероруху демонстраційних польотів Повітряних Сил ЗС України вкотре підтвердило ефективність функціонування Об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху
Фахівці Українського центру планування використання повітряного простору України та регулювання повітряного руху (Украероцентр) і районних диспетчерських центрів у тісній співпраці зі спеціалістами Повітряних Сил Збройних Сил України забезпечили успішне виконання завдань, які були покладені на військових льотчиків у рамках масштабних тренувань із нагоди Дня Повітряних Сил ЗС України. Це стало підтвердженням доцільності спільного рішення українського уряду, Мінтрансу та Міноборони України у 1999 році створити Об’єднану цивільно-військову систему організації повітряного руху (ОЦВС) та черговим прикладом ефективності її функціонування на сучасному етапі розвитку.

Військові спеціалісти Повітряних Сил та фахівці Украероцентру і районних диспетчерських центрів – структурних підрозділів Украероруху, показали високий рівень взаємодії під час проведення навчань та продемонстрували готовність у будь-який момент гарантувати безпеку повітряного руху при виконанні завдання із прикриття повітряного простору України.

В організації тренувань були задіяні цивільні та військові фахівці Украероцентру та районних диспетчерських центрів, офіцери з бойового управління авіацією командних пунктів Повітряних Сил ЗС України, які тісно взаємодіяли задля дотримання умов використання повітряного простору та виконували безпосереднє управління повітряним рухом під час польотів військових повітряних суден. У процесі виконання завдань також відслідковувалася вся поточна інформація про польоти та здійснювався контроль дотримання узгодженого порядку використання повітряного простору.

Завдяки ґрунтовній підготовці заходів та тісній координації між органами обслуговування повітряного руху Украероруху й командними пунктами Повітряних Сил ЗС України у процесі навчань жоден із аеропортів не був закритий і вдалося мінімізувати обмеження для цивільних повітряних суден, а значить уникнути фінансових збитків, яких могли зазнати користувачі повітряного простору.

Запланована діяльність впливала на усі основні аеропорти України, а тому після узгодження остаточного сценарію проведення маневрів, фахівці штурманського відділу Украероцентру розробили вісім NOTAM-повідомлень для різних регіонів України з метою інформування користувачів повітряного простору про польоти військової авіації у задіяних районах польотної інформації. Всі необхідні дані вводились до автоматизованої системи планування повітряного руху для надання черговим змінам районних диспетчерських центрів у вигляді планової інформації.

Така високопрофесійна взаємодія дозволила підвищити боєготовність Повітряних Сил та безпечно й ефективно використати повітряний простір України.
Джерело:  Украерорух

<< попередня новина   |    до списку новин    |   наступна новина >>


мапа сайту  |   пошук  |   зворотний зв'язок  |   гостьова книга  |   посилання