Міністерство інфраструктури України
Державне підприємство
обслуговування повітряного руху України
Безпека. Ефективність. Відповідальність
In English
blank Новини
blank У дзеркалі ЗМІ
blank Прес-релізи
blank Документи
blank Фото- та відеогалерея
Новини
13 квітня 2017
Грузинські колеги вивчали український досвід організації потоків повітряного руху

5 квітня 2017
Украерорух модернізує аеронавігаційну систему України і запрошує партнерів до співпраці

28 лютого 2017
Украерорух почав співпрацю з провідною австрійською консультаційною компанією «АРАС»

22 лютого 2017
Провайдери аеронавігаційного обслуговування України та Польщі підвищують безпеку польотів у європейському повітряному просторі

25 січня 2017
Украерорух та «Белавіа» уклали угоду про рівень якості

Новини
18 травня 2015
Сьогодні в Украерорусі обговорили проблему законодавчого врегулювання польотів безпілотних повітряних суден в Україні
Сьогодні в Державному підприємстві обслуговування повітряного руху України (Украерорух) відбувся спільний з Євроконтролем семінар «RPAS Community in Ukraine». Головною метою заходу був аналіз поточного стану законодавчого врегулювання в Україні польотів безпілотних повітряних суден та розробка першочергових рекомендацій для вдосконалення національної законодавчої бази з урахуванням передового європейського досвіду.

Як наголошують експерти Украероруху, безпілотні повітряні судна, як їх визначає Повітряний кодекс України, слід розглядати саме як повітряні судна, польоти яких мають бути чітко врегульовані, оскільки безконтрольне або недостатньо відповідальне використання повітряного простору України може становити загрозу безпеці польотів цивільної авіації та людей на землі. Сьогодні польоти безпілотників відбуваються лише у спеціально зарезервованому для цього повітряному просторі, відповідно до поданих в Украерорух заявок від користувачів. Положення про використання повітряного простору, введене в дію у 2002 році, взагалі не містить поняття «безпілотне повітряне судно».

«Широке застосування безпілотних повітряних суден у різних галузях змушує авіаційну спільноту до дієвих кроків з удосконалення нормативного забезпечення їх діяльності, аби гарантувати безпеку використання повітряного простору. Також ми виступаємо за створення чітких і простих процедур для того, щоб безпілотні повітряні судна стали повноправними користувачами авіаційного простору в Україні», – зауважив Дмитро БАБЕЙЧУК, директор Украероруху.

«У Європі було зроблено багато помилок на цьому шляху, і ми хочемо поділитись своїм досвідом унормування використання безпілотних систем, щоб ви могли ним скористатись», – зазначив у вступному слові Майк ЛІССОН, генеральний секретар JARUS (Група національних повноважних органів щодо розробки норм діяльності безпілотних систем).

Серед висновків, які зробили учасники в ході семінару, зокрема, такі. Спеціальних регуляторних документів щодо виконання польотів безпілотними повітряним суднами в Україні наразі немає. Відсутня повноцінна правова база щодо сертифікації таких суден, ліцензування екіпажів, які ними керують, та щодо безпеки польотів безпілотників навіть у тимчасово зарезервованому повітряному просторі. Національна нормативна база не містить положень щодо інтеграції безпілотних повітряних суден у середовище організації повітряного руху. Україна готова співпрацювати з Євроконтролем, іншими європейськими інституціями та всіма зацікавленими органами і відомствами для розробки спільними зусиллями належного рівня нормативно-правових актів, які регламентуватимуть використання безпілотних повітряних суден в Україні.
Джерело:  Украерорух

<< попередня новина   |    до списку новин    |   наступна новина >>


мапа сайту  |   пошук  |   зворотний зв'язок  |   гостьова книга  |   посилання