Міністерство інфраструктури України
Державне підприємство
обслуговування повітряного руху України
Безпека. Ефективність. Відповідальність
In English
blank Новини
blank У дзеркалі ЗМІ
blank Прес-релізи
blank Документи
blank Фото- та відеогалерея
Новини
12 жовтня 2017
Досвід Украероруху – приклад кращої практики у Європі

9 жовтня 2017
Украерорух посилює кібернетичний захист

4 жовтня 2017
Discover FEAST!

31 липня 2017
Украерорух здійснюватиме початкову підготовку авіадиспетчерів для країн Балканського регіону за європейським законодавством

17 липня 2017
MH17. Третя річниця катастрофи

Новини
18 травня 2015
Сьогодні в Украерорусі обговорили проблему законодавчого врегулювання польотів безпілотних повітряних суден в Україні
Сьогодні в Державному підприємстві обслуговування повітряного руху України (Украерорух) відбувся спільний з Євроконтролем семінар «RPAS Community in Ukraine». Головною метою заходу був аналіз поточного стану законодавчого врегулювання в Україні польотів безпілотних повітряних суден та розробка першочергових рекомендацій для вдосконалення національної законодавчої бази з урахуванням передового європейського досвіду.

Як наголошують експерти Украероруху, безпілотні повітряні судна, як їх визначає Повітряний кодекс України, слід розглядати саме як повітряні судна, польоти яких мають бути чітко врегульовані, оскільки безконтрольне або недостатньо відповідальне використання повітряного простору України може становити загрозу безпеці польотів цивільної авіації та людей на землі. Сьогодні польоти безпілотників відбуваються лише у спеціально зарезервованому для цього повітряному просторі, відповідно до поданих в Украерорух заявок від користувачів. Положення про використання повітряного простору, введене в дію у 2002 році, взагалі не містить поняття «безпілотне повітряне судно».

«Широке застосування безпілотних повітряних суден у різних галузях змушує авіаційну спільноту до дієвих кроків з удосконалення нормативного забезпечення їх діяльності, аби гарантувати безпеку використання повітряного простору. Також ми виступаємо за створення чітких і простих процедур для того, щоб безпілотні повітряні судна стали повноправними користувачами авіаційного простору в Україні», – зауважив Дмитро БАБЕЙЧУК, директор Украероруху.

«У Європі було зроблено багато помилок на цьому шляху, і ми хочемо поділитись своїм досвідом унормування використання безпілотних систем, щоб ви могли ним скористатись», – зазначив у вступному слові Майк ЛІССОН, генеральний секретар JARUS (Група національних повноважних органів щодо розробки норм діяльності безпілотних систем).

Серед висновків, які зробили учасники в ході семінару, зокрема, такі. Спеціальних регуляторних документів щодо виконання польотів безпілотними повітряним суднами в Україні наразі немає. Відсутня повноцінна правова база щодо сертифікації таких суден, ліцензування екіпажів, які ними керують, та щодо безпеки польотів безпілотників навіть у тимчасово зарезервованому повітряному просторі. Національна нормативна база не містить положень щодо інтеграції безпілотних повітряних суден у середовище організації повітряного руху. Україна готова співпрацювати з Євроконтролем, іншими європейськими інституціями та всіма зацікавленими органами і відомствами для розробки спільними зусиллями належного рівня нормативно-правових актів, які регламентуватимуть використання безпілотних повітряних суден в Україні.
Джерело:  Украерорух

<< попередня новина   |    до списку новин    |   наступна новина >>


мапа сайту  |   пошук  |   зворотний зв'язок  |   гостьова книга  |   посилання