Міністерство інфраструктури України
Державне підприємство
обслуговування повітряного руху України
Безпека. Ефективність. Відповідальність
In English
blank Новини
blank У дзеркалі ЗМІ
blank Прес-релізи
blank Документи
blank Фото- та відеогалерея
Новини
24 лютого 2021
Відбувся Всеукраїнський форум «Україна 30»

15 лютого 2021
Понад 700 млн гривень податків сплатив Украерорух у 2020 році

11 лютого 2021
Офіційна заява

9 лютого 2021
У січні динаміка відновлення авіатрафіку в Україні залишилася на середньоєвропейському рівні

2 лютого 2021
Андрій Ярмак, керівник Украероруху: Після Другої світової з подібними викликами авіаційна галузь не стикалася

Новини
13 липня 2014
Застосування єдиних в Україні принципів професійного відбору авіадиспетчерів сприятиме підвищенню безпеки польотів
Відбір кандидатів для проходження початкової підготовки диспетчерів управління повітряним рухом відтепер впорядковується ґрунтовним документом – Методичними рекомендаціями щодо організації та проведення відбору кандидатів для проходження початкової підготовки диспетчерів управління повітряним рухом в Україні, затверджених Державіаслужбою 16 червня 2014 року.

Це важливий для України крок у сфері підготовки фахівців, що в підсумку сприятиме підвищенню безпеки польотів в українському небі, а також матиме позитивний вплив на раціональність використання державних коштів у процесі підготовки спеціалістів.

Методичні рекомендації було розроблено на основі принципів Євроконтролю щодо проведення професійного відбору на підготовку диспетчерів управління повітряним рухом, а також власних напрацювань учасників процесу підготовки авіадиспетчерів, що враховують національні потреби.

Цей документ подає вимоги до кандидатів на початкову підготовку, до рівня кваліфікації персоналу, який проводить відбір, до використовуваних у процесі методів оцінювання та систем документування відбору й управління його якістю.

Достеменно відомо, що запроваджена в Украерорусі ще у 2009 році власна система професійного відбору авіадиспетчерів, яка ґрунтувалась на відповідних рекомендаціях Євроконтролю, відповідає також і новим Методичним рекомендаціям Державіаслужби України в їх основоположній частині.

Украерорух уже п’ять років дотримується власного порядку прийому на роботу на посаду диспетчер управління повітряним рухом стажист, яким передбачено також проведення професійного відбору кандидатів для проходження початкової підготовки, – зазначає начальник відділу управління людськими ресурсами Украероруху Борис МОРСЬКИЙ.– Ми тісно співпрацюємо і з Національним авіаційним університетом (НАУ), і Кіровоградською льотною академією НАУ, щоб виявляти кандидатів, які мають необхідні здібності й можуть розраховувати на подальше працевлаштування в Украерорусі та ефективне становлення у професії. Застосовуючи найсучасніший європейський інструментарій, наприклад тест FEAST, Украерорух забезпечує наукове обґрунтування процесу відбору та високий рівень об’єктивності результатів оцінювання.

Наступним кроком Украерорух планує запровадити методи оцінювання особистості кандидатів на працевлаштування, а також вимоги щодо зарахування кандидатів для проходження початкової підготовки диспетчерів управління повітряним рухом відповідно до рівня фахових знань, наявності у кандидатів мінімально необхідного рівня англійської мови – «В1+» та його придатності за станом здоров’я, а також щодо наявності висновку психофізіологічної експертизи, в якому зазначається придатність кандидатів до виконання функцій диспетчера управління повітряним рухом за психофізіологічними показниками при прийомі на роботу.

Зважаючи на те, що потреба Украероруху в диспетчерах управління повітряним рухом як основного роботодавця за фахом не перевищує 30 осіб на рік в усіх підрозділах підприємства по Україні, кількість випускників двох вищих навчальних закладів у багато разів перевищує потребу всіх українських провайдерів аеронавігаційного обслуговування. Із застосуванням єдиних Методичних рекомендацій щодо організації та проведення відбору кандидатів для проходження початкової підготовки диспетчерів управління повітряним рухом в Україні вдасться поступово збалансувати кількість випускників з такою доволі вузькою спеціалізацією.
Джерело:  Украерорух

<< попередня новина   |    до списку новин    |   наступна новина >>


мапа сайту  |   пошук  |   зворотний зв'язок  |   гостьова книга  |   посилання